Haber

TFF Başkanı Büyükekşi, hakemler için geliştirilecek uygulama ile takımlar ve oyuncular hakkında bilgi vereceklerini duyurdu.

TFF Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Kış Semineri’ne katılmak üzere Antalya’ya gelen Büyükekşi, futbolcuları ve hakemleri ilgilendiren yeni bir uygulamanın hayata geçirileceği bilgisini verdi.

HAKEMLER FUTBOLCULAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİLECEK

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, yapacakları uygulama ile takımların maçlar öncesi oynadıkları sistem, oyuncuların özellikleri, hangi futbolcunun hangi futbolcunun gol atmaya çalıştığı gibi konularda hakemlere bilgi verileceğini söyledi. hakemi ve oyuncuların davranışlarını aldatmak.

TFF Lideri Büyükekşi’nin açıklamaları şöyle:

“TÜRKİYE’DE UYGULAMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

“Hakem eğitimleri sürekli olarak devam edecek. UEFA’da uygulanan hakem eğitimlerini Türkiye’de de uygulamaya başlayacağız. Hem saha eğitimi hem de teorik eğitim olacak. Turkcell ile iletişim halindeyiz. Tüm antrenmanları yapacaklar. , ister ev içinde ister ev dışında olsun bir uygulamaya yüklenecek.Hakemin bir gün sonra maçı var diyelim.Maçta iki takım hakkında bilgi verilecek”Takımların oynadığı sistem nasıl? Oyuncuların özelliği nedir? Hangi oyuncu hakemi aldatır? Hangi futbolcunun davranışları nedir?” Hakem hazırlanacak.

“HAKEMLERİMİZ EĞİTİLMEYE DEVAM EDECEK”

Hakemlerimiz eğitim aldı, bir daha eğitim almayacak, vaziyette olmayacak. Bire bir döngü tekrar devam edecek. Sırası yine gelen hakemlerimiz eğitim almaya devam edecek. Bilhassa ‘İyinin düşmanı mükemmeldir’ sözünün altını çiziyoruz. Her zaman merakı arayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu