Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Hatay’da su şebekelerini onarmaya devam ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen illerden biri olan Hatay’da sağlıklı içme suyu ihtiyacına çözüm getiriyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin Konya ilçe belediyeleri ile birlikte Hatay’da 630 araç, 2 bin 51 işçi ve 134 jeneratörle çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, gönüllüler ve tüm ekiplerle gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.

Deprem bölgesinde birçok farklı hizmet verdiklerini hatırlatan Altay, Konya’dan gelen yardımları koordine etmek için 3 lojistik merkez ve iş makinelerinin koordinasyonu için de araç şantiyesi kurduklarını söyledi.

“KOSKİ gruplarımız Hatay’ın su sorununun çözümü için çalışıyor. Yeraltı sistemindeki püskürmeleri tek tek tespit edip tamir ediyoruz. İçme suyu isale hat, şebeke ve tesislerinin bakım onarım işlerini yapıyoruz. Hatay etap etap Susuz mahalleler için çalışmalarımız devam ediyor Şartlar zor ama Allah’ın izniyle başaracağız.Hatay’a ilk gelen ekip olduk Konya belediyelerimiz,sivil toplum kuruluşlarımız,devlet kurumlarımız iyi organize, çok şükür.”

Hatay’a su temin etmek için çalışan KOSKİ çalışanı Gökhan Gök, Hatay depreminin 14. saatinden itibaren bölgede olduklarını ve su kuyularını faaliyete geçirmek için çalıştıklarını kaydetti.

Öte yandan KOSKİ çalışanlarından Ömer Koç, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ olarak 88 noktaya su ulaştırdıklarını belirtti.

orhaneli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu