Haber

CHP’li Kaftancıoğlu’ndan İstanbul’da boşaltılan okullara ilişkin açıklama

CHP’li Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Valiliği’nin riskli bulunan 93 okul ve eğitim kurumunu tahliye kararının geç alındığını ancak doğru bir karar olduğunu söyledi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Kaftancıoğlu, bu konuda alınan kararların 2022-2023 eğitim-öğretim döngüsünün ikinci yarısının başlamasına iki gün kala Valilik tarafından yapılan basın açıklamasıyla duyurulduğunu söyledi. . Kaftancıoğlu, “1999 ve öncesinde yapılan riskli 93 okulun rölöve çalışmaları sonucunda 76’sının yıkılıp yeniden yapılması, 17’sinin ise güçlendirilmesi yönünde alınan karar geç kalınmış ama doğru bir karardır.” dedi.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın siyasetin görevi olduğuna işaret eden Kaftancıoğlu, çocuklarını özel okullara gönderen velilerin deprem güvenliği için kime başvuracaklarını bilmediklerini ileri sürdü.

Kent genelinde kapsamlı denetimlerin yapılması gerektiğine dikkati çeken Kaftancıoğlu, “İster özel okul olsun, ister devlet okulu olsun bu okuldaki binalardan çocuklarımızın deprem güvenliğini sağlamak tamamen kamunun ve mülki idarenin sorumluluğundadır. .” sözlerini kullandı.

İstanbullular için üzerlerine düşen hatırlatma görevlerini yerine getirdiklerine işaret eden Kaftancıoğlu, yapımına başlanan okulların bir an önce eğitime hazır hale getirilmesini istedi.

93 riskli okulun tahliyesi ve diğer okulların durumuna ilişkin soruların yer aldığı resmi dilekçeyi Valiliğe sunacaklarını vurgulayan Kaftancıoğlu, bölgedeki riskli eğitim kurumlarının tahliyesi için Kahramanmaraş merkezli sarsıntı beklenmemesi gerektiğini sözlerine ekledi. şehir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu