Haber

İstifa etmişti: Cihan Paçacı İYİ Parti’deki görevine geri döndü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin açıklamalarının ardından görevinden istifa eden Cihan Paçacı, Meral Akşener’in bugün yaptığı açıklamanın ardından Kurumsal Çıkarlar Başkanlığı görevine döndü.

İYİ Parti’den Cihan Paçacı, Habertürk yazarı Nagehan Alçı’ya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı için iki ihtimal olduğunu belirterek, “Ya Kemal bu itiraza karşı yeni bir aday önerir ya da ısrar eder” dedi.

İkincisinin daha mümkün olduğunu belirten Paçacı, “Peki sonra ne olacak?” “Altı Masa beyanname verip birden fazla aday çıkarabilir mi?” sorusuna, UYGUN Partisi de kendi adayını çıkarabilir. 2. tipin geri kalanını destekle diyebilir”.

Cihan Paçacı da ‘mezhep’ imasında bulundu ve Kılıçdaroğlu’nun toplumsal değerinin düşük olduğunu savundu. Paçacı şunları söylemişti: “Şöyle bir şey var ki Kemal Bey’e sokakta ‘Dürüst değil mi’ diye itirazlar görüyoruz. soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. “Eyalet deneyimi yok mu?” ‘var’ diyoruz. ‘İyi o zaman?’ ‘Ama hayır…’ Biz İYİ Parti olarak sokaktaki bu protestoyu görmezden gelemeyiz Nagehan Hanım. Bu itiraz var.”

Göreve dönen Cihan Paçacı’nın İYİ Parti’deki odasının hazırlandığı öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu